Z okazji Dnia Matki 25 maja wraz z Radiem Olsztyn zapraszamy wszystkie mamy do naszej galerii na akcję „Dbamy o Mamy”. Każda mama na pewno znajdzie coś dla siebie.

Dzień przed ich kalendarzowym świętem chcemy zwrócić uwagę na to, że warto zatroszczyć się o zdrowie, urodę, dobre samopoczucie i uśmiech naszych mam. Zwykle to one dbają o najbliższych, często zapominając o swoich potrzebach i przyjemnościach. Dlatego tak ważne jest, aby docenić ich wysiłek i sprawić, by każda z nich poczuła się ważna, piękna i wyjątkowa. Akcja „Dbamy o Mamy” jest doskonałym pretekstem, by to zrobić – zabrać mamę ze sobą lub wysłać ją do Galerii Warmińskiej.

Podczas akcji będą udzielane bezpłatne konsultacje i porady kosmetologiczne, stylizacyjne, dietetyczne, dermatologiczne, okulistyczne i trychologiczne. Nie zabraknie stoiska z pomiarem ciśnienia i poziomu glukozy we krwi oraz wskazówek dotyczących prawidłowego samobadania piersi.

Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowy opis stanowisk.

Na stoisku kosmetolog Katarzyny Szczęsnej z LUMI, Kliniki Piękna i Blasku będzie można wykonać badanie komputerowe skóry twarzy i określić rodzaj cery oraz uzyskać porady pielęgnacyjne. Konsultacje dietetyczne poprowadzi dietetyk Klaudia Sawko z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, a Narodowy Fundusz Zdrowia zapewni badanie składu ciała oraz porady dietetyczne.

Za pomiar ciśnienia tętniczego i glukozy we krwi, a także za naukę samokontroli piersi będzie odpowiadać Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland. Pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar poziomu natężenia pola elektromagnetycznego telefonów komórkowych oraz nauka prawidłowego mycia rąk będą możliwe dzięki wsparciu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Konsultacje okulistyczne i badanie wzroku zapewni Paris Optique.

Konsultacje trychologiczne, w tym badanie stanu skóry głowy i włosów, poprowadzi trycholog Irena Właszczynowicz z Tricho Bio Skin. Do dyspozycji mam będzie także makijażystka Barbara Syjczak z Salonu Beauty. Porady dotyczące stylizacji, m.in. analizakolorystyczna, określenie typu sylwetki będą dostępne u stylistki Fashion Time – JoannyBarczak. Ponadto organizatorzy zaplanowali możliwość wykonania USG tarczycy i laseroterapii.

Dodatkowo przed centrum handlowym stanie mammobus, czyli specjalistyczna naczepa wyposażona w mammograf - aparat rentgenowski do badania piersi. Z badań mammograficznych będą mogły skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i wcześniej nie chorowały na raka piersi. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie ma znaczenia adres zamieszkania oraz nie jest też potrzebne zaproszenie ani skierowanie.

Tego dnia Radio Olsztyn poprowadzi audycję na żywo z Galerii Warmińskiej w godz. 10.00-13.00. Natomiast na akcję zapraszamy w godz. 10.00 - 18.00. Przebywające w tym czasie w centrum handlowym razem z mamami dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji w strefie z kolorowankami.

Dziękujemy wszystkim partnerom za zaangażowanie.

Serdecznie zapraszamy!

Data wydarzenia

25 Maj 2024 08:00 - 25 Maj 2024 16:00

Pobierz aplikację SPOT

apple-download-icongoogle-download-icon

Najnowsze wydarzenia