LEE® X BE@RBRICK

LEE® I BE@RBRICK ŁĄCZĄ SIŁY, ABY WPROWADZIĆ GLOBALNĄ KOLEKCJĘ PODKREŚLAJĄCĄ BUDDY'EGO LEE


Kultowa, globalna maskotka przemienia się w nową figurkę i kapsułę odzieży.


Greensboro, NC, 18 maja 2023 r. – Dzisiaj Lee® ogłosiło globalną współpracę z MEDICOM TOY, twórcą kultowych lalek BE@RBRICK, nad kolekcją odzieży i figurkami zainspirowanymi kultową maskotką Lee, Buddy Lee.

Buddy Lee, który po raz pierwszy pojawił się ponad 100 lat temu, zdobył ogromne uznanie wśród miłośników kultury popularnej, dżinsu i historii. Kolekcja Lee® x BE@RBRICK przechwytuje radosne podejście marki, które Buddy reprezentuje, łącząc misję projektową BE@RBRICK z nawiązaniem do nostalgii lat 90.

„Ta współpraca wydaje się idealnym połączeniem dwóch globalnych ikon” – powiedział Joe Broyles, wiceprezes ds. globalnych współprac Lee®. „Figurki to nowa odsłona Buddy'ego i będą doskonałym dodatkiem dla fanów dżinsu i kolekcjonerów BE@RBRICK. Podoba nam się, jak towarzyszące im koszulki i kurtka tworzą możliwość noszenia tych kolekcjonerskich przedmiotów.”

Figurka jest dostępna w rozmiarze 1000% – mająca ponad dwa stopy wysokości – oraz w wersjach 400% i 100%. Każda z nich ma na sobie dżinsowy kombinezon i kapelusz inspirowany dziedzictwem projektowania, które Lee® tworzy od ponad wieku. Kolekcja odzieżowa składa się z trzech koszulek i kurtki z dżinsu. Każda z koszulek przedstawia inny wzór emblematów lub nadruki z Buddy'm i jego odpowiednikiem BE@RBRICK. Kurtka z dżinsu, wzorowana na ikonicznej kurtce Lee® Rider, ma oversizowy krój i efekt postarzenia, a na niej doszyte są naszywki z wizerunkiem Buddy'ego. Produkty są dostępne w rozmiarach XS-XXL w cenach od 139 PLN do 199 PLN za koszulki oraz 849 PLN za kurtkę. Kolekcjonerskie figurki kosztują 949 PLN za dużą i 3799 PLN  za duet.


Kolekcja Lee x BE@RBRICK jest dostępna w sklepach Concepts w Bostonie i Nowym Jorku, a także online, a także na własnych stronach i sklepach Lee w Europie, Północnej Karolinie i Azji.


O MARCE LEE

Lee®, marka należąca do Kontoor Brands (NYSE: KTB), jest pionierem w projektowaniu celowo stworzonych dżinsów i ubrań casualowych od ponad 130 lat. Jako kultowa marka amerykańska, dziedzictwo Lee wypełnione jest pierwszymi w modzie, innowacyjnymi fasonami, definiującymi epokę sylwetkami i legendarnymi detalami w stylach dla mężczyzn, kobiet i chłopców. Młodzieńcza energia, nieustający optymizm i nieustraszona pewność siebie Lee stworzyły pokolenia oddanych fanów marki na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.lee.com.

O MEDICOM TOY

MEDICOM TOY, założony w 1996 roku pod hasłem "Tworzenie rzeczy, których pragniemy, a nie oparte na marketingu opracowanie produktu", projektuje i produkuje różne postacie z kategorii filmów, programów telewizyjnych, komiksów, gier wideo, itp. W 2001 roku firma stworzyła postać w kształcie niedźwiedzia, "BE@RBRICK", która współpracowała z różnymi artystami, markami, firmami i postaciami z całego świata. MEDICOM TOY prowadzi również szeroki zakres działalności gospodarczej, w tym rozwój marki tekstylnej "FABRICK®" i produkcję "Sofvi". MEDICOM TOY prowadzi pięć sklepów detalicznych: "Project 1/6 (Udagawa-cho, Shibuya-ku), MEDICOM TOY TOKYO SKYTREE TOWN Solamachi store, MEDICOM TOY PLUS (Omotesando Hills), 2G TOKYO (Shibuya Parco) i 2G OSAKA (Shinsaibaishi Parco)". W 2021 roku MEDICOM TOY świętował swoje 25-lecie, a BE@RBRICK – 20-lecie.